Aspira centrum - Masáže, chudnutie, wellness, krása, zdravie, relax, sauna, infrasauna, formovanie poprsia, formovanie postavy, su-jok, bankovanie, lymfodrenáž, aromaterapia, rehabilitácia

Ponuka služieb - Masáže a terapie

Masáž pre tehotné

Ak trpíte v tehotenstve bolesťami chrbta,  opúchajú vám nohy či prsty na rukách, alebo len chcete zvýšiť pocit relaxácie a uvoľnenia pre Vás a Vaše bábätko, tehotenská masáž je pre Vás tá správna voľba.

Špeciálna tehotenská masáž by sa mala skladať z kombinácie klasickej masáže chrbta, šije a ramien v ľahu na boku, ďalej z reflexnej masáže chodidiel a lymfatickej masáže dolných končatín, ktorá pomáha odstraňovať opuchy. Pri tehotenskej masáži dochádza k uvoľneniu svalov, dieťa dostane pocit, že má v brušku viac miesta, chce sa poriadne pretiahnuť a tak robí takmer kotrmelce.

Na masáži si ako tehotná žena nielen oddýchnete, ale má aj blahodarné účinky na vaše zdravie. Za hodinu masáže sa vám skvele uvoľní chrbát a svaly, dôjde k zlepšeniu funkčnosti pečene, žlčníka i pankreasu, ktoré sú počas tehotenstva zaťažované dvojnásobne. Pravidelnými masážami (vhodné je absolvovať 1x do týždenne) sa zlepšuje aj pružnosť pokožky a znižuje sa pravdepodobnosť výskytu strií.

Tehotenské masáže odporúča aj väčšina gynekológov. Nevhodná je masáž len pre tehotné ženy do tretieho mesiaca a pri rizikovom tehotenstve. Vždy musí preto túto masáž odsúhlasiť odborný lekár. Inak sú ale masáže tehotných žien absolútne bezpečné. Ak je tehotenstvo bezproblémové, môže žena masáž absolvovať aj týždeň pred pôrodom. Pravidelné masáže zlepšujú u nastávajúcich mamičiek priebeh tehotenstva, dokonca sa stáva, že u niektorých žien sa vďaka pravidelným masážam dieťa otočí správnym smerom (hlavičkou nadol), aj keď predtým bolo v nevhodné priečnej polohe.

Akonáhle absolvujete klasickú masáž, pri ktorej dôjde k uvoľneniu chrbta a šije, nastáva čas na reflexnú masáž chodidiel. Tá znamená, že sa tlakom na konkrétne body na chodidle stimulujú jednotlivé orgány v tele.

Tiež lymfatická masáž je veľmi prospešná, prečisťuje prúdenie lymfy, odstráni z tela prebytočné tekutiny a upravuje aj tlak v cievach. Lymfodrenáž v tehotenstve je veľmi jemná. Miernym tlakom a krúživými pohybmi sa masírujú miesta s veľkým výskytom lymfatických uzlín - podpazušie a slabiny. Ak si to žena želá, možno premasírovať aj bruško a tvár.

Pozitívne účinky tehotenskej masáže

Zlepšuje spánok
Pomáha zmierňovať bolesti hlavy
Znižuje stres a napätie a prospieva toku kyslíka a živín k dieťaťu
Zlepšuje metabolizmus – podporuje mobilitu čriev
Uvoľňuje bolesti chrbta – odporúčame kombinovať s tehotenským cvičením alebo gravidjógou.
Najvyšším prínosom je Váš pocit blaha a pohody, ktorý sa prenáša aj na Vaše bábätko

Kontraindikácie:

Masáž by sa nemala vykonávať v prvých 3 mesiacoch tehotenstva
Rizikové tehotenstvo
Akútny zápal alebo horúčka
Narušená celistvosť kože

Táto masáž je aj výborný tip na darček pre nastávajúcu mamičku.

Cena za 30 minút (chrbát + šija) : 20 eur
Cena za 45 minút: 25 eur
Cena za celotelovú hodinovú masáž: 35 eurCopyright © 2015 aspiracentrum.sk. Všetky práva vyhradené.

Aspira centrum, s.r.o.
Farská ulica 45
1.poschodie
(oproti Sporiteľni)
Nitra 949 01

Tel. 0915 661 580

E-mail: aspiracentrum@gmail.com

ÚVOD    │   PONUKA SLUŽIEB    │   CENNÍK    │   AKCIE    │   DARČEKOVÉ POUKÁŽKY    │   ONLINE REZERVÁCIE    │   FOTOGALÉRIA     │   KONTAKT

ÚVOD   │  SLUŽBY   │  CENNÍK   │  DARČEKOVÉ POUKÁŽKY   │  REZERVÁCIE   │  FOTOGALÉRIA    │  KONTAKT

Klasická

Reflexná terapia

Reflexná masáž chrbta
a krčnej chrbtice

Bankovanie

Lávové kamene

Lymfodrenáž

Čínska tuina masáž

Masáž pre tehotné

Raindrop aromaterapeutická masáž

Harmonizačná aromatouch masáž

Energetický facelift

Anjelské liečenie

< späť