Aspira centrum - Masáže, chudnutie, wellness, krása, zdravie, relax, sauna, infrasauna, formovanie poprsia, formovanie postavy, su-jok, bankovanie, lymfodrenáž, aromaterapia, rehabilitácia

Ponuka služieb - Masáže a terapie

Klasická

Reflexná terapia

Reflexná masáž chrbta
a krčnej chrbtice

Bankovanie

Lávové kamene

Lymfodrenáž

Čínska tuina masáž

Masáž pre tehotné

Raindrop aromaterapeutická masáž

Harmonizačná aromatouch masáž

Energetický facelift

Anjelské liečenie

Reflexná masáž chrbta a krčnej chrbtice

Vykonáva sa na tele klienta (chrbát, krk, hlava, čelo) s cieľom odstrániť chorobné zmeny na koži a v tkanivách. Liečebný účinok dosahujeme prostredníctvom nervových spojov cez reflexné oblúky. Masáž pôsobí na nervový systém, ktorý je hlavným riadiacim systémom v organizme človeka.


Pri masáži sa dráždia receptory a to sa prenáša dostredivými dráhami do mozgu, to znamená, že mozog dostáva informáciu, že treba dať do poriadku konkrétny orgán, ktorému prislúcha určité miesto na chrbte. Tu sa spracúvajú a odtiaľ vychádzajú spätné reakcie do kože, podkožia, na svaly, alebo do orgánov. Cieľom je vyhmatať a masírovať zmeny na koži, podkoží, fascií, svaloch, perioste a určiť miesta so zmenenou kožnou citlivosťou, a tým diagnostikovať, čo nie je v poriadku. Následne masírovaním reflexných zón dosiahneme aj liečivé účinky, t.j. odstránime ťažkosti vyvolané ochorením, môžeme liečiť pohybový systém, ale aj vnútorné orgány. Masážou dochádza k celkovému prekrveniu, umožňuje, aby informácie ľahšie prebiehali cez nervový systém, a tým lepšie pracovali orgány v tele. Masáž sa vykonáva čo najviac do hĺbky na holé telo na sucho bez použitia oleja, alebo iných masážnych emulzií. Môže to byť bolestivé, ale účinok je výborný.


Hĺbková reflexná masáž chrbtice
(manuálna neuroterapia)

Hĺbková reflexná masáž chrbtice - je presne stanovený postup masážnych techník bez použita oleja.

Chrbát to je "mapa nášho zdravia", nervové zakončenia všetkých orgánov sú tu na veľkej ploche v koži a podkoží.

Stláčaním jednotlivých bodov na chrbtici pôsobíme na nervové zakončenia, presnými technikami a postupmi, manipuláciou obratlových spojení a ošetrením nervových bodov na chrbte odstráňujeme bolesť, rušíme pohybovú a funkčnú poruchu. Z veľkej časti je aktivovaná bunková látková výmena. Reakčný a obranný systém môže znovu správne pôsobiť v poškodenej časti tela.

Náročným životným štýlom je vyčerpávaný celý organizmus, telo aj myseľ. Po prebdenej noci vstávame unavení, zaťažuje nás stres a hlavne neschopnosť vyrovnať sa s ním. Prichádzajú bolesti hlavy a chrbtice, reflexne sa prenášajú do vnútorných orgánov ( srdce, žalúdok, črevá, pečeň, žlčník ap.), na ktorých môžu zanechať stopy chronického poškodenia, ovplyvňujú dýchanie, sluch aj zrak.

Bolesti chrbtice spôsobené skráteným, stuhnutým svalstvom dokážeme zmierniť pravidelnou odbornou masážou.

Hĺbková reflexná masáž uvoľní sval, jeho úpony, šľachy aj obal svalu. Je úplne iná a pomalšia ako masáž klasická. Akupresúrnym- tlakovým pôsobením na body v dráhach meridiánov presne, cielene uvoľníme najprv kožu, podkožie, úpony svalov. Po uvoľnení svalov a väzov sa oddialia stavce chrbtice, platnička má možnosť z okolia nabrať tekutiny, nerv, vychádzajúci z každého stavca zlepší výživu i prenos vitamínov a kyslíka do tkanív uložených v hĺbke, a to do svalov pohybového systému aj do vnútorných orgánov.

Touto masážou  sa  aktivuje celý nervový systém a pomáha sa tak všetkým vnútorným orgánom, ktoré majú nervové zakončenia na chrbtici dosiahnuť rovnovážny stav.


Masáž sa odporúča:

Ochorenie vnútorných orgánov, pri ktorých nachádzame typické reflexné zmeny v charakteristických oblastiach:

ochorenie srdca

ochorenie žalúdka a tenkého čreva

ochorenie pečene, žlčových ciest a žlčníka

ochorenie vylučovacieho systému (zápal močového mechúra, zápal prostaty, inkontinencia moču)

gynekologické ochorenia

ochorenie dýchacieho systému

ochorenie hrubého čreva

sťažený pohyb žlče v žlčových cestách

neurologické ochorenia


Cievne choroby – unkčné poruchy prekrvenia

Funkčné, degeneratívne a niektoré chronické reumatické choroby chrbtice a kĺbov:

reumatoidna artritída

cervikálna migréna


Masáž sa neodporúča:

pri tehotenstve

horúčkové stavy

infekčné ochorenia

akútne zápaly tkanív alebo orgánov, ktoré si vyžadujú chirurgické riešenie

stavy, ktoré si vyžadujú pokoj na lôžku (akútna dna, infarkt...)

nádory

akútne zápaly v povrchových tkanivách


< späť

Copyright © 2015 aspiracentrum.sk. Všetky práva vyhradené.

Aspira centrum, s.r.o.
Farská ulica 45
1.poschodie
(oproti Sporiteľni)
Nitra 949 01

Tel. 0915 661 580

E-mail: aspiracentrum@gmail.com

ÚVOD    │   PONUKA SLUŽIEB    │   CENNÍK    │   AKCIE    │   DARČEKOVÉ POUKÁŽKY    │   ONLINE REZERVÁCIE    │   FOTOGALÉRIA     │   KONTAKT

ÚVOD   │  SLUŽBY   │  CENNÍK   │  DARČEKOVÉ POUKÁŽKY   │  REZERVÁCIE   │  FOTOGALÉRIA    │  KONTAKT