Aspira centrum - Masáže, chudnutie, wellness, krása, zdravie, relax, sauna, infrasauna, formovanie poprsia, formovanie postavy, su-jok, bankovanie, lymfodrenáž, aromaterapia, rehabilitácia

Ponuka služieb - Masáže a terapie

Reflexná terapia

Patrí k najvýznamnejším metódam prírodnej a celostnej liečby. Je to metóda veľmi stará a úplne prirodzená. V dobách, keď človek chodil bosý, dochádzalo pri chôdzi k prirodzenej stimulácii zón na chodidlách a tým k blahodárnemu pôsobeniu na celého človeka. A ak aj pri chôdzi naboso prišlo k poraneniu stalo sa tak len preto, že oslabený orgán práve potreboval stimuláciu, aby mohol lepšie fungovať. Ako liečebnú metódu využívali reflexnú terapiu už v starovekom Egypte, ale i v Číne, Vietname, Thajsku a Tibete. U nás vytvoril základy pre využívanie reflexnej terapie k liečbe pán ing. Jiří Janča a ďalej ju výborne rozpracovali manželia Beatka a Július Patakyoví, ktorí boli aj mojimi učiteľmi.

Na chodidlách je zobrazená dokonalá mapa ľudského tela, ktorá nám ponúka možnosť dignostiky ako i účinnej prevencie. Pravé a ľavé chodidlo zobrazujú dve polovice ľudského tela. Palec a prsty sú hlava, vnútorná hrana chodidiel predstavuje chrbticu. Terapeut, ktorý pozná umiestnenie reflexných plošiek, tak môže cielene pôsobiť na jednotlivé orgány v tele. Pomocou nich dokáže rozpoznať čo nás trápi, alebo v budúcnosti bude trápiť, aj keď momentálne ešte nemusíme pociťovať žiadne problémy. Podľa citlivosti danej plošky rozpozná, ktorá orgán je energeticky oslabený a potrebuje stimuláciu, alebo je podráždený a potrebuje upokojiť. Podľa toho používame hmat stimulačný, alebo tlmivý, prípadne hladenie ak je v ploške veľká bolesť. Takýmto pôsobením napomôžeme telu obnoviť svoju samo regeneračnú schopnosť.

Reflexná terapia však nelieči len symptómy, ale práve ňou zistíme skutočnú príčinu našich problémov. Napr.: Klient sa sťažuje na bolesť krížov a pravého bedrového kĺbu, pomocou reflexnej terapie zistíme, že pôvod problému je (aj keď sa to zdá nelogické) v žlčníku a dvanástorníku, čiže ďalší postup je zameraný okrem kĺbu aj na tieto orgány, pričom doporučíme bylinné preparáty a iné prírodné prostriedky práve na zlepšenie funkcie týchto orgánov.

Súčasťou reflexnej terapie je i reponácia chrbtice. Je to metóda uvoľnenia chrbtice, ktorá nasleduje po reflexnej terapii na chodidlách, kde sme už predtým nepriamo uvoľnili krčnú chrbticu = hlavný kĺb palca (býva často zablokovaný, čo spôsobuje stuhnutie šije). Akupresúrnymi hmatmi v sede uvoľníme krčnú chrbticu, ramená, paže, následne v leže uvoľníme lopatky a celú chrbticu. Táto metóda je vhodná i pri akútnych potiažach. Skontrolujeme prípadnú nerovnakú dĺžku končatín, väčšinou (až na výnimky úrazu) nejde o skutočný rozdiel v dĺžke končatín, ale o posun panvy, čo sa dá jednoduchým hmatom zrovnať. Častokrát je práve zablokovaná chrbtica príčinou iných potiaží, ako napr. bolesť hlavy, migrény, bolesť v oblasti srdca, skoliózy a pod.


Každá choroba či bolesť je však volaním duše o pomoc. Cez telo nám len vysiela informáciu a poskytuje nutné upozornenie, že sme niekde na duchovnej rovine stúpili vedľa. Spôsob vyjadrovania sa tela je symbolická reč. Je však najrozšírenejšou rečou na Zemi. Hovoria ňou všetci ľudia aj keď si to neuvedomujú.

Copyright © 2015 aspiracentrum.sk. Všetky práva vyhradené.

Aspira centrum, s.r.o.
Farská ulica 45
1.poschodie
(oproti Sporiteľni)
Nitra 949 01

Tel. 0915 661 580

E-mail: aspiracentrum@gmail.com

ÚVOD    │   PONUKA SLUŽIEB    │   CENNÍK    │   AKCIE    │   DARČEKOVÉ POUKÁŽKY    │   ONLINE REZERVÁCIE    │   FOTOGALÉRIA     │   KONTAKT

ÚVOD   │  SLUŽBY   │  CENNÍK   │  DARČEKOVÉ POUKÁŽKY   │  REZERVÁCIE   │  FOTOGALÉRIA    │  KONTAKT

Klasická

Reflexná terapia

Reflexná masáž chrbta
a krčnej chrbtice

Bankovanie

Lávové kamene

Lymfodrenáž

Čínska tuina masáž

Masáž pre tehotné

Raindrop aromaterapeutická masáž

Harmonizačná aromatouch masáž

Energetický facelift

Anjelské liečenie

< späť