Ponuka služieb - Masáže a terapie

Manuálna lymfodredáž

Lymfa je tekutina kolujúca v lymfatických cievach, zbiera sa po celom tele, filtruje sa v lymfatických uzlinách a očistená sa vracia späť do krvi. V podstate má lymfa na starosti očistu tela od všetkých škodlivín, má nás zbaviť toxínov, bacilov.

Tento očisťovací proces môže však zlyhať. Či už nám nefunguje pečeň tak, ako by mala, alebo máme oslabený lymfatický systém, či preťažené uzliny... nastáva problém. Organizmus sa dostatočne rýchlo neprečisťuje, toxíny začínajú pôsobiť na naše orgány, zaťažujú ich, vznikajú problémy ako celulitída, akné, únava, opuchy končatín a podobne. Lymfodrenáž je proces, ktorým sa uvedie oslabená lymfa do chodu.

Táto masáž obsahuje špeciálne hmaty a cviky, každý z nich je robený vedome s konkrétnym cieľom. Keďže lymfa tečie rôznymi smermi v jednotlivých častiach tela, musí byť pri masáži daný smer dodržaný. Umenie tejto masáže si vyžaduje dôsledný teoretický aj praktický základ. Maséri musia prejsť dlhými školeniami, naučia sa mnoho z biologických procesov, aby pochopili celkové fungovanie: masáž verzus lymfa. Tým sa tento typ masáže dostáva na špeciálnu úroveň medzi masážami, no tým pádom rastie i cena. Ale tu sa skutočne neoplatí šetriť.

Účinky:

Lymfodrenáž veľmi dobre pôsobí ako prevencia proti celulitíde a redukuje už vzniknutú pomarančovú kožu. Zlepšuje a reguluje žilový obeh, uľavuje nohám s kŕčovými žilami a odstraňuje opuchy nôh. Zdravý lymfatický systém, ako sme už povedali, očisťuje organizmus od toxínov a odpadových produktov. Tým pádom zlepšuje vzhľad pleti, obnovuje činnosť orgánov, organizmus je celkovo regenerovaný, očistený, pružný, zdravý... znovuzrodený.

Lymfodrenáž sa v poslednej dobe rozšírila v povedomí ľudí i masérov. Dnes ju ponúkajú takmer vo všetkých masážnych salónoch. Tak neváhajte a vyskúšajte ju. V podstate len ležíte, dýchate, relaxujete a cítite sa skvele.


Celotelová lymfodrenáž v trvaní 60 minút: 24 eur
Celotelová lymfodrenáž v trvaní 90 minút (vrátane brucha a tváre): 34 eur
Lymfodrenáž tváre a dekoltu (30 minút): 12 eur


ANTICELULITÍDNA MASÁŽ

Účinnosť masáže v boji proti celulitíde spočíva v tom, že obnoví a prečistí priechodnosť lymfatického systému. Takto obnovený lymfatický systém môže opäť správne fungovať a odvádzať z buniek kože a podkožného tkaniva odpadové škodlivé látky, ktoré dávajú vznik celulitíde.

Celulitídu často sprevádzajú opuchy. Nahromadená tekutina spôsobí, že sú hrbolčeky viac vidieť, a tiež pridáva centimetre na obvode. Povzbudením lymfy sa stav výrazne zlepší.

Súčasťou masáže je aj kopletné základné vyprázdnenie – príprava tela na celkový ozdravovací proces masáže.


Celulitída:

Názov celulitída je odvodený z latinského slova „celulitis“, čo znamená zápal buniek.

Celulitída postihuje približne 90% žien.

Nerovnosť kože pripomína kôru pomaranča.

Hrbolčeky sú tvorené nadbytočnou zásobou tuku.

Je to výsledok zmien podkožného tukového väziva, v ktorom sa udržuje voda.

Zvýšené riziko vzniku sa vyskytuje v tehotenstve, počas používania hormonálnej antikoncepcie, v puberte, v období menopauzy a u žien, ktoré používajú hormonálnu substitučnú liečbu.

Porucha cirkulácie krvi a predovšetkým lymfyv podkoží významne zasahuje do mechanizmu vytvorenia celulitídy.

Obmedzená funkcia lymfy spôsobuje ukladanie splodín látkového metabolizmu do podkožia, v dôsledku čoho dochádza k nasávaniu tekutiny, hromadeniu vody.

Celulitída najčastejšie postihuje oblasť bokov, stehien a sedacej časti tela, ale môže postihnúť ktorúkoľvek časť tela.

Najvhodnejším riešením problému celulitídy je predchádzať jej vzniku.
Je to komplexný program, ktorý zahŕňa: výživa, pohyb, kozmetické lokálne prípravky, automasáže, sauna


Komplexný program proti celulitíde nie je vhodné používať :

v gravidite

pri cievnych ochoreniach

pri bolestiach nejasného pôvodu

zákaz masírovať kŕčové žily


Fyzikálne úkony sa nepoužívajú v oblasti krku, na prsiach, tvári, bruchu a miestach, kde sú použité implantáty.

Cena : 34 eur (1 anticelulitídna masáž v trvaní 90-120 min)

Anticelulitídny štartovací balíček:  

5 masáží s celkovou dobou trvania 8 hodín (4 masáže sú platené+ 1 grátis) 136,- € ( s možnosťou platenia po jednotlivých masážach)

Copyright © 2015 aspiracentrum.sk. Všetky práva vyhradené.

Aspira centrum, s.r.o.
Farská ulica 45
1.poschodie
(oproti Sporiteľni)
Nitra 949 01

Tel. 0915 661 580

E-mail: aspiracentrum@gmail.com

ÚVOD    │   PONUKA SLUŽIEB    │   CENNÍK    │   AKCIE    │   DARČEKOVÉ POUKÁŽKY    │   ONLINE REZERVÁCIE    │   FOTOGALÉRIA     │   KONTAKT

ÚVOD   │  SLUŽBY   │  CENNÍK   │  AKCIE A NOVINKY   │  DARČEKOVÉ POUKÁŽKY   │  REZERVÁCIE   │  FOTOGALÉRIA    │  KONTAKT

Klasická

Reflexná terapia

Reflexná masáž chrbta
a krčnej chrbtice

Bankovanie

Breussova

Medová

Lávové kamene

Lymfodrenáž

Čínska tuina masáž

Masáž pre tehotné

< späť