Aspira centrum - Masáže, chudnutie, wellness, krása, zdravie, relax, sauna, infrasauna, formovanie poprsia, formovanie postavy, su-jok, bankovanie, lymfodrenáž, aromaterapia, rehabilitácia

Ponuka služieb - Telové ošetrenie

Copyright © 2015 aspiracentrum.sk. Všetky práva vyhradené.

Aspira centrum, s.r.o.
Farská ulica 45
1.poschodie
(oproti Sporiteľni)
Nitra 949 01

Tel. 0915 661 580

E-mail: aspiracentrum@gmail.com

ÚVOD    │   PONUKA SLUŽIEB    │   CENNÍK    │   AKCIE    │   DARČEKOVÉ POUKÁŽKY    │   ONLINE REZERVÁCIE    │   FOTOGALÉRIA     │   KONTAKT

ÚVOD   │  SLUŽBY   │  CENNÍK   │  DARČEKOVÉ POUKÁŽKY   │  REZERVÁCIE   │  FOTOGALÉRIA    │  KONTAKT

Kavitácia

Rádiofrekvenčné ošetrenie
tela

Vákuové ošetrenie
prístrojom SPM

Vákuové ošetrenie prístrojom SPM

Čo je to celulita? Ide o preplnené tukové bunky na stehnách, bokoch, bruchu alebo pažiach. V týchto bunkách sú okrem tuku uložené zbytky dlhých reťazcov bielkovín a polysacharidov a tiež neodplavené splodiny látkovej výmeny. Tieto splodiny metabolizmu sa bežne odplavujú lymfatickým systémom. Lymfa (miazga) neprúdi sama od seba, ale viac menej len vtedy, keď sa človek pohybuje. Pohybom sa aktivuje svalová pumpa (svalstvo na končatinách - hlavne lýtkové svaly). Nedostatok pohybu je teda j eden z dôvodov, prečo svalová pumpa funguje zle ( lymfa neprúdi) a tiež j eden z dôvodov vzniku celulity.


Ďalší dôvod vzniku "pomarančovej kože" je ochabnuté väzivo. Pevné väzivo je totiž dôležitý predpoklad fungovania svalovej pumpy. Vyvíja potrebný protitlak, bez ktorého by tlak svalov unikal bez úžitku von. V takom prípade sa človek môže pohybovať veľa a i tak nad celulitou nezvíťazí. Teraz musí nasledovať pomoc zvonku. Účinok fyziologickej svalovej pumpy na lymfatický tok môžeme imitovať pomocou tlaku a podtlaku. To je princíp mechanickej lymfodrenáže. Pokožka sa pri masáži vo väčšej ploche nasáva do pištole a v smere lymfatického toku ku spádovým uzlinám dôkladne odvodní.

Ďalšia výhoda vákuovej masáže spočíva v tom, že sa týmto postupom môžu tiež odbúravať tzv. tukové vankúše. Na rozdiel od celulity sa jedná o doposiaľ "nespálené" tukové zásoby, ktoré sú uložené v tukových bunkách. Tu dokáže vákuová masáž aktivovať látkovú výmenu. Docielime to krúživými ťahmi. Výsledok sa prejaví najprv začervenaním a zahriatím povrchu pokožky. Stúpne prívod krvi do podkožia, prívod kyslíka a v konečnom dôsledku tiež proces štiepenia podkožného tuku. Kombináciou dvoch postupov vákuovej masáže - lymfatickou drenážou a aktivovaním bunkového metabolizmu môžeme teda pri jednej procedúre "úspešne" spáliť tukové vankúše i odplaviť splodiny metabolizmu uložené v tukových bunkách, t.j. ošetriť celulitu, ktorá je väčšinou tiež prítomná.

Ošetrenie tohto problému, to je ďalšia nepopierateľná prednosť vákuovej masáže. Termín "syndróm jazdeckých nohavíc" sa používa k označeniu zapuzdreného zhluku preplnených tukových buniek, ktoré sú blanou oddelené od statného tkaniva. Väčšina preplnených tukových buniek sa vymyká odplavovaniu splodín z lymfatického systému. Pri ošetrení celulity alebo po redukčnej diéte to potom vedie ku vzniku nepravidelných a nepekných kožných prejavov.

Ako to vlastne funguje?

Táto rozvinutá technika i ďalšie z najmodernejších metód vyvinutých firmou Weyergans nachádza svoje nové uplatnenie a vytvára tak nové dimenzie ošetrenia aplikáciou pulzného vákua. Ošetrenie je veľmi príjemné. Pokožka sa jemne nasaje podtlakom do sklenených nadstavcov (na tvár sa používajú menšie a užšie nadstavce.) Striedavým pôsobením podtlakovej a tlakovej fázy na podkožné väzivo sa stimuluje prekrvenie a miazgový tok. Vplyvom podtlaku sa do podkožia dostáva s krvou viacej kyslíku i živín. Následný kladný tlak zase zaisti odtok krvi a lymfy so splodinami. Zlepšuje sa prekrvenie a pokožka sa vyhladzuje.

Moderná kozmetika je nemysliteľná bez znalosti lymfatického systému, na ktorom visí bremeno transportu tkaninového moku a na ktorý žilný systém zo svojej zákonitej funkcie nestačí. Ani vyhladzovanie vrások sa nezaobíde bez správne vykonanej lymfatickej drenáže. Lymfodrenáž je prvý a najdôležitejší krok pri každej vákuovej masáži. V každom prípade Je dôležité, aby sa lymfatická drenáž uskutočňovala dostatočne dlho. Jednotlivé ťahy musíme pritom vykonávať veľmi pomaly (4 -16 sekúnd). Skôr ako začneme lymfodrenáž praktikovať, musíme sa dobre oboznámiť s priebehom a umiestnením najdôležitejších lymfatických ciev a uzlín.

Vákuová masáž sa praktizuje v celých kúrach. Podľa hĺbky a množstva vrások i podľa veku a starostlivosti o pleť sa počet masáži pohybuje medzi 10 až 20, pričom ošetrenie musíme vykonávať 2 krát týždenne. Ďalej už často stačí jedna masáž za 4 – 6 týždňov na udžiavanie výsledku. Každé ošetrenie je individuálne a tiež veľmi závisí i od domácej starostlivosti.

< späť