Aspira centrum - Masáže, chudnutie, wellness, krása, zdravie, relax, sauna, infrasauna, formovanie poprsia, formovanie postavy, su-jok, bankovanie, lymfodrenáž, aromaterapia, rehabilitácia

Ponuka služieb - Tradičná čínska medicína

Tradičná čínska medicína

V časoch, keď sa v Európe ešte len formovali prvé liečebné postupy a predstavy o fungovaní ľudského organizmu boli značne nejasné, bol v Číne už dávno rozvinutý ucelený terapeutický systém. Jeho kvalitu a účinnosť pri liečení ľudského tela overili stovky generácií čínskych lekárov.

Najprepracovanejší a najucelenejší systém je aj u nás stále populárnejšia Tradičná čínska medicína (TČM) a jej metódy diagnostiky a liečby. Aj keď niekedy prezentovaná ako ako alternatívna medicína spolu s niektorými inými metódami liečiteľstva, v skutočnosti je uceleným systémom celostného pohľadu na človeka a jeho zdravie, diagnostiku a liečenie chorôb, ktoré môžu vhodne dopĺňat diagnostické a liečebné metódy západnej medicíny. Prepracovaná a komplexná diagnostika podľa Tradičnej čínskej medicíny (diferenciálna diagnostika, pulzová diagnostika, diagnostika podľa jazyka) spolu jej metódami liečby ako sú fytoterapia (liečba bylinnými odvarmi), akupunktúra, akupresúra, moxibúcia (moxibustia), masáže (tuina, Gua Sha (Guasha), bankovanie), dietetika a cvičenia (Qi-Gong, Tai-Qi) vznikali a boli skúmané a systematicky zapisované na cisárskych dvoroch už pred tisíckami rokov a predstavovali to najlepšie v oblasti správneho životného štýlu a liečby chorôb pre najvýznamnejších predstaviteľov čínskej ríše.  

Tradičná čínska medicína dokáže urýchliť regeneráciu a pomôcť rýchlejšiemu zotaveniu sa po úrazoch a operáciách, ťažkých stavoch, po mozgových príhodách, navodiť psychickú stabilitu a odstrániť následky náročného životného štýlu, navodiť rovnováhu v organizme a zvýšiť kvalitu života.

Dĺžka trvania diagnostiky cca 2 hodiny


Copyright © 2015 aspiracentrum.sk. Všetky práva vyhradené.

Aspira centrum, s.r.o.
Farská ulica 45
1.poschodie
(oproti Sporiteľni)
Nitra 949 01

Tel. 0915 661 580

E-mail: aspiracentrum@gmail.com

ÚVOD    │   PONUKA SLUŽIEB    │   CENNÍK    │   AKCIE    │   DARČEKOVÉ POUKÁŽKY    │   ONLINE REZERVÁCIE    │   FOTOGALÉRIA     │   KONTAKT

ÚVOD   │  SLUŽBY   │  CENNÍK   │  DARČEKOVÉ POUKÁŽKY   │  REZERVÁCIE   │  FOTOGALÉRIA    │  KONTAKT

< späť