Ponuka služieb - Masáže a terapie

Reiki

Reiki je tradičná japonská liečebná metóda resp. spôsob relaxácie. Spočíva v uvoľnení zablokovanej „životnej energie“ priložením rúk na 3 až 5 minút na (spravidla oslabené) miesto tela. Ide o jednu z metód energetického liečenia, ktorá vychádza z východných filozofií.

Reiki (podobne ako iné metódy) predpokladá existenciu energetických centier tela, tzv. čakier, a dráh -meridiánov. Ak sú čakry vyrovnané a v meridiánoch prúdi energia bez prekážok, je človek zdravý a vitálny.

Ľudské telo ovplyvňuje energetické pole. Pokiaľ je toto pole poškodené, telo sa tomu musí prispôsobiť. Tým vzniká choroba. Reiki liečiteľ prostredníctvom rúk do poškodeného energetického tela dodáva znova energiu. Telo pacienta túto energiu použije k uzdraveniu. Postupne sa tak choroba alebo zranené časti tela zahoja.


REIKI:

•  je prírodná liečba
•  je umenie jemného prikladania rúk
•  zbavuje telo škodlivín
•  povzbudzuje a uvoľňuje blokády
•  harmonizuje energetické prúdy v tele
•  prúdí vždy tam, keď jej je najviac potreba
•  je možné ju posielať na ľubovolné vzdialenosti

Pri predávaní reiki sa dá zmerať značná pulzácia biomagnetického poľa, pretože pulzy sa pohybujú v podobných frekvenciách ako mozgové vlny (0,3 - 20Hz). Nezávislý výskum doktorov Roberta Beckera a Johna Zimmermana sa zaoberal tým, čo sa deje pri praktikovaní reiki. Vedci zistili, že nielen krivka mozgovej aktivity predávajúceho a prijímajúceho sa synchronizujú v stave alfa, ale že sa ich pulz zjednotil s magnetickým poľom zeme, známym ako „Schurmanova rezonancia“. Behom predávaní reiki je vraj biomagnetické pole predávajúceho 1000x väčšie než za normálnych okolností.

Energia reiki prúdi sama do najviac poškodených miest, teda tam, kde jej je momentálne najmenej. Je to podobné ako voda, tá tiež tečie do najnižšieho miesta.

Pre mnohých znamená reiki okamžitou úľavu. Uvoľňuje, zmierňuje bolesť, urýchľuje liečebný proces, prináša relaxáciu, harmonizuje čakry a celé energetické pole.

Vo svete je liečenie pomocou reiki rozšírené omnoho viac ako u nás. Týka sa to hlavne západnej Európy, USA, Kanady a Japonska. V týchto krajinách sa už REIKI úspešne zavádza do nemocníc ako podporná zložka liečby.

Nesmieme ale zabúdať, že reiki liečieľ nie je lekár!!! Nie je teda diagnostik, správnu diagnózu musí určiť lekár.


Copyright © 2015 aspiracentrum.sk. Všetky práva vyhradené.

Aspira centrum, s.r.o.
Farská ulica 45
1.poschodie
(oproti Sporiteľni)
Nitra 949 01

Tel. 0915 661 580

E-mail: aspiracentrum@gmail.com

ÚVOD    │   PONUKA SLUŽIEB    │   CENNÍK    │   AKCIE    │   DARČEKOVÉ POUKÁŽKY    │   ONLINE REZERVÁCIE    │   FOTOGALÉRIA     │   KONTAKT

ÚVOD   │  SLUŽBY   │  CENNÍK   │  AKCIE A NOVINKY   │  DARČEKOVÉ POUKÁŽKY   │  REZERVÁCIE   │  FOTOGALÉRIA    │  KONTAKT

Klasická

Reflexná terapia

Reflexná masáž chrbta
a krčnej chrbtice

Bankovanie

Breussova

Medová

Lávové kamene

Lymfodrenáž

Čínska tuina masáž

Reiki

Masáž pre tehotné

< späť