Aspira centrum - Masáže, chudnutie, wellness, krása, zdravie, relax, sauna, infrasauna, formovanie poprsia, formovanie postavy, su-jok, bankovanie, lymfodrenáž, aromaterapia, rehabilitácia

Ponuka služieb - Ostatné terapie

Copyright © 2015 aspiracentrum.sk. Všetky práva vyhradené.

Aspira centrum, s.r.o.
Farská ulica 45
1.poschodie
(oproti Sporiteľni)
Nitra 949 01

Tel. 0915 661 580

E-mail: aspiracentrum@gmail.com

ÚVOD    │   PONUKA SLUŽIEB    │   CENNÍK    │   AKCIE    │   DARČEKOVÉ POUKÁŽKY    │   ONLINE REZERVÁCIE    │   FOTOGALÉRIA     │   KONTAKT

ÚVOD   │  SLUŽBY   │  CENNÍK   │  DARČEKOVÉ POUKÁŽKY   │  REZERVÁCIE   │  FOTOGALÉRIA    │  KONTAKT

Elektroterapia

Tejpovanie

SM-systém

Elektroliečba / Elektroterapia

Elektroliečba patrí k fyzikálnej terapii, pri ktorej je využívaný liečebný účinok rôznych foriem elektrickej energie. Elektroliečba v prevažnej miere využíva svoje analgetické účinky, často zlepšuje krvnú cirkuláciu a výživu tkanív, tlmí zápalovú aktivitu a uľahčuje tak ľahšiu úpravu pohybových funkcií. Využíva sa aj v rámci kúpeľnej liečby. Trvanie väčšiny elektroliečebných procedúr je 15 – 20 minút.

Princíp:

Princíp elektroliečby spočíva v stimulácii nervu a svalu striedavým elektrickým prúdom rôznej frekvencie a priebehu. Systém je vhodný na podpornú fyzikálnu liečbu, rôznych neurologických, ortopedických, interných a iných ochorení sprevádzaných bolesťou a zvýšeným alebo zníženým svalovým napätím. Elektroliečba využíva pôsobenie nízko, stredne a vysokofrekvenčného prúdu na ľudský organizmus a je vhodným doplnkom ostatných fyzioterapeutických postupov. Funguje spôsobom, že použitím špecifických druhov prúdu (frekvencie, amlitúdy, šírky impulzov a podobne) podporuje chod fyziologických profesov v tkanivách, rozkladá bolesť, ovlyvňuje krvný obeh a látkovú výmenu, uvoľňuje alebo stimuje svalstvo a zmierňuje opuchy.

Indikácie:

Elektroliečba sa používa pri rôznych nervových či svalových bolestiach, reumatizme mäkkých častí, chorobe kĺbov, pri liečbe skolióz, bolesti hlavy a migrén. Tým, že využíva liečebné účinky elektrického prúdu, je vhodná na liečbu rôznych neurologických, ortopedických, interných a iných ochorení sprevádzaných bolesťou a zvýšeným alebo zníženým svalovým napätím. Tiež zlepšuje krvnú cirkuláriu a výživu tkanív, tlmí zápalovú aktivitu, bolesť a uľahčuje ľahšiu úpravu pohybových funkcií. Elektroliečebné procedúry majú analgetický (tlmiaci bolesť), myorelaxačný, spasmolotický (uvoľnujúci kontrakciu svalu), hypermetický (zvyšujúci prekrvenie), antiedematozný (protiopuchový) účinok.

KontraIndikácie:

Medzi všeobecné kontraindikácie pri elektroterapii patrí nestanovená diagnóza, implantované kovové elektródy, metastické procesy, gravidita, čerstvé kožné infekcie v mieste priloženia, nesúhlas pacienta, lokálna reakcia na gel, ktorý sa môže, ale nemusí použiť pod elektródu, či kardiostimulátor.