Ponuka služieb - Masáže a terapie

AYURVÉDA


Ayurvéda sa ako komplexný liečebný systém zrodila pred 5000 rokmi. Praktikuje sa hlavne v Indii a na Srílanke, ale jej popularita rastie čoraz viac aj v západnom svete. Slovo Ayurvéda pochádza zo staroindického jazyka a doslovne znamená: Ajus (Život) a Vit (Múdrosť, Poznanie). Podľa ayurvédy je človek tvorený troma životnými energiami Dosha, sú to: Váta, Pitta a Kapha. Ich kombinácia je pre každého človeka jedinečná. Dosha je niečo podobné ako v našom poňatí: voda, oheň a zem. Ich dokonalá rovnováha v organizme je predpokladom pre zdravie. Ide teda o udržiavanie a obnovovanie harmónie medzi telom a dušou, ktoré tvoria jeden vyvážený celok. Ayurvédske učenie zahŕňa viacero zložiek: detoxikácia, správna výživa, joga, masážne techniky a meditácie. Ayurvéda kladie veľký dôraz na prevenciu. Nesnaží sa liečiť dôsledky, ale primárne hľadať príčinu problémov.


CHARAKTERISTIKA MASÁŽÍ

Jedná sa o jemnú relaxačnú masáž, ktorá prehrieva stuhnuté ubolené telo a upokojuje nervový systém. Pri masáži sa používajú rôzne druhy olejov (hlavne sezamový a kokosový), avšak vo väčšom množstve ako pri klasickej masáži. Pri olejovej masáži sa používa nahrievaný olej a masíruje sa hlavne pätkou dlaní. Pri Pinda Sweda masáži sa namiesto rúk používajú nahrievané bylinkové mešteky, ktoré telo nielen prehrievajú, ale uvoľňujú aj príjemnú vôňu a liečivé esencie. Masáž odporúčame hlavne ľuďom, ktorí prežívajú ťažké životné etapy, majú v každodennom živote veľa stresu či problémy so spánkom alebo tráviacim systémom, ľuďom, ktorí preferujú jemnejšiu masáž, ďalej tým, ktorí chcú vyskúšať niečo nové, alebo chcú blízkym podarovať luxusný zážitok.


ÚČINKY MASÁŽE

Jedinečný relaxačný účinok

Uvoľňuje stuhnutosť svalov, kĺbov aj nervov

Pomáha odstrániť poruchy spánku

Pôsobí proti bolestiam hlavy

Posilňuje nervy a imunitný systém

Napomáha tráviacemu systému udržiavať rovnováhu

Pomáha pri artritíde, obezite, dne, kolísavom krvnom tlaku, astme a detskej obrne

Pravidelná masáž pomáha predchádzať aj kožným ochoreniam, zvyšuje obranyschopnosť, trpezlivosť, sebadôveru a vitalitu, zastavuje predčasné starnutie a tvorbu vrások.


KONTRAIDIKÁCIE

Masáž sa neodporúča v nasledujúcich prípadoch:

Menštruácia

Tesne po jedle

Onkologické ochorenie

Infekčné ochorenie

Pooperačný stav

Chronický stav


Copyright © 2015 aspiracentrum.sk. Všetky práva vyhradené.

Aspira centrum, s.r.o.
Farská ulica 45
1.poschodie
(oproti Sporiteľni)
Nitra 949 01

Tel. 0915 661 580

E-mail: aspiracentrum@gmail.com

ÚVOD    │   PONUKA SLUŽIEB    │   CENNÍK    │   AKCIE    │   DARČEKOVÉ POUKÁŽKY    │   ONLINE REZERVÁCIE    │   FOTOGALÉRIA     │   KONTAKT

ÚVOD   │  SLUŽBY   │  CENNÍK   │  AKCIE A NOVINKY   │  DARČEKOVÉ POUKÁŽKY   │  REZERVÁCIE   │  FOTOGALÉRIA    │  KONTAKT

Klasická

Reflexná terapia

Reflexná masáž chrbta
a krčnej chrbtice

Bankovanie

Breussova

Medová

Lávové kamene

Lymfodrenáž

Čínska tuina masáž

Myofasciálna masáž

Ayurvédska masáž

Masáž pre tehotné

< späť