Aspira centrum - Masáže, chudnutie, wellness, krása, zdravie, relax, sauna, infrasauna, formovanie poprsia, formovanie postavy, su-jok, bankovanie, lymfodrenáž, aromaterapia, rehabilitácia

Copyright © 2015 aspiracentrum.sk. Všetky práva vyhradené.

Aspira centrum, s.r.o.
Farská ulica 45
1.poschodie
(oproti Sporiteľni)
Nitra 949 01

Tel. 0915 661 580

E-mail: aspiracentrum@gmail.com

ÚVOD    │   PONUKA SLUŽIEB    │   CENNÍK    │   AKCIE    │   DARČEKOVÉ POUKÁŽKY    │   ONLINE REZERVÁCIE    │   FOTOGALÉRIA     │   KONTAKT

Ponuka služieb - ATLASOTERAPIA

Atlas (C1)

Atlas je prvý krčný stavec. Je oporou pre lebku.

C1 – ovplyvňuje prietok krvi do hlavy, hypofýzy, kosti tváre, mozog, vnútorné a stredné ucho a sympatický nervový systém (ten vystupuje z miechy v krčnej, hrudnej a driekovej oblasti)

Atlas sa môže vychýliť už pri pôrode, keď bábätko prichádza na svet pod tlakom úzkou cestou a skrčenou hlavičkou. Približne 80% populácie žije s posunutým Atlasom.

Možné symptómy pri posunutom Atlase: bolesti hlavy, nervozita, nespavosť, zápaly dutín, vysoký krvný tlak, migrénové bolesti hlavy, nervové zrútenia, strata pamäti, chronická únava, závrate, narušená motorika, skolióza a rôzne degeneratívne zmeny pohybového aparátu.

Korekcia Atlasu spočíva v odblokovaní napätia krátkych šíjových svalov pomocou špeciálnej masáže, čo zabezpečí atlasu optimálne podmienky k návratu do potrebnej pozicie. Ďalej sa na vychýlenú stranu Atlasu aplikujú jemné impulzy, (špeciálnym aktivátorom), ktoré postupne posúvajú stavec na pôvodnú pozíciu. Táto terapia je začiatkom samoregeneračného procesu, ktorý môže trvaťj dlhšie. Preto krčné svalstvo je dôležité naďalej uvoľňovať, aby si zvyklo na novú polohu C1-ky, elasticky sa jej prispôsobilo a nedošlo  znovu k vychýleniu.


Upozornenie

Na terapiu je potrebné čerstvé MRI krčnej chrbtice, prípadne hlavy.

ÚVOD   │  SLUŽBY   │  CENNÍK   │  DARČEKOVÉ POUKÁŽKY   │  REZERVÁCIE   │  FOTOGALÉRIA    │  KONTAKT

< späť

Rezervácia