Ponuka služieb - Masáže a terapie

Aromaterapia

Aromaterapia predstavuje jeden zo spôsobov využitia prírodných síl za účelom liečenia. Je to skutočne holistická terapia, ktorá berie do úvahy stav mysle, tela i ducha osoby, ktorá hľadá pomoc. Esenciálne oleje sú "životné látky", ktoré vznikajú spolupôsobením rastlín a slnečného svetla. Preto môžeme chápať éterické oleje aj ako poslov energie a vedomia. Každý z nás rozlišuje silice na tie, ktoré mu voňajú príjemne a na tie , ktorých vôňa je pre neho neprijateľná.


Aromaterapia a jej princíp:

Esenciálne oleje pôsobia vo všetkých rovinách. Môžu okamžite zmierniť fyzické symptómy a súčasne budú pôsobiť aj na emočnú a mentálnu rovinu.

Eterické oleje pri vdychovaní prenikajú cez nos ku koreňu vnútorného nosa, ktorý je vystlaný tenkou vrstvou sliznice. Do tejto sliznice prerastajú veľmi jemné chĺpky a vytvárajú vrstvičku čuchových nervových buniek, takže čuch je výnimočný práve tým, že dochádza priamo k interakcii medzi neurónom a zdrojom stimulácie.

Esenciálne oleje sú prírodné organické látky, sú ako materské mlieko každej rastliny, majú životnú silu, ktorú možno nájsť iba v živých organizmoch. Človek a rastlina sú udržované pri živote rovnakou životnou silou a sú preto v harmónii. Takže na liečivé účinky je nutné používať iba prírodné esenciálne oleje. 

Prenikanie esenciálnych olejov cez pokožku je pomalšie, rozptýlenejšie a tak i bezpečnejšie. K tomuto prenikaniu dochádza výmenou medzi mimobunkovými tekutinami a krvou, lymfou a tkáňou. Tieto roznášajú telesné tekutiny k orgánom, ktoré ich zčasti vstrebú. Ak teda dodávame esenciaálne oleje do organizmu pokožkou, cestujú po našom tele s telesnými tekutinami a tak preniknú priamo do daného orgánu.

Aromaterapeutická masáž:

Aplikácia esenciálných olejov masážou je metóda, ktorá zvyšuje účinnosť ich použitia už samotným psychologickým efektom masáže ako takej. Jej schopnosť podporiť krvný a lymfatický obeh má za dôsledok zníženie napätia a zvýšenie životnej energie. Pri aromaterapeutickej masáži molekuly pôsobia jednak cez dýchacie orgány pri samotnej inhalácii čuchom pri nanášaní a jednak vstrebávaním cez pokožku. Koža absorbuje rozpustné látky v tukoch cez kapiláry do hlavného obehu. Aromaterapeutická masáž nie je vhodná pre ľudí akútne chorých s vyššou teplotou, pri čerstvých ranách, jazvách, kožnej infekcii, modrinách a kŕčových žilách. Vynikajúca je napríklad pri stresových a záťažových situáciách a na celkové „nabudenie“ organizmu.


AromaTouch terapia esenciálnymi olejmi dōTERRA


Je silná, no neinvazívna aplikácia ôsmich špecifických esenciálnych olejov Certifikovanej čistej terapeutickej triedy (CPTG) dōTERRA, ktoré podporujú mentálne i fyzické zdravie, napomáhajú človeku cítiť sa dobre aj na emocionálnej úrovni a celkovo pôsobia harmonizujúco na telo i psychiku.

V podstate ide o jemnú relaxačnú masážnu metódu, ktorá spája umenie aromaterapie a masáže, pri ktorej aplikujeme jemnou masážou esenciálne oleje pozdĺž energetických meridiánov a viscerálnych kontaktných bodov chodidiel, chrbta a hlavy na pomoc pri balancovaní (zrovnovážnení) sympatických a parasympatických nervových systémov v tele.

Kedy je AromaTouch terapia vhodná:

Komplexne táto terapia poskytuje pomoc pri napätí a strese, upokojuje bolesti svalov, obnovuje ich činnosť a zlepšuje cirkuláciu krvi a je vhodná pre dospelých, väčšie deti i bábätká (u nich aplikujeme menšie množstvo olejov).

Použite ôsmich esenciálnych olejov v skupinách po dvoch napomáha:

uvoľniť nahromadený stres a napätie,

podporiť imunitný systém,

zredukovať zápalové reakcie v tele,

podporiť celkovú homeostázu (rovnováhu) v tele.

ÚVOD   │  SLUŽBY   │  CENNÍK   │  AKCIE A NOVINKY   │  DARČEKOVÉ POUKÁŽKY   │  REZERVÁCIE   │  FOTOGALÉRIA    │  KONTAKT

Copyright © 2015 aspiracentrum.sk. Všetky práva vyhradené.

Aspira centrum, s.r.o.
Farská ulica 45
1.poschodie
(oproti Sporiteľni)
Nitra 949 01

Tel. 0915 661 580

E-mail: aspiracentrum@gmail.com

ÚVOD    │   PONUKA SLUŽIEB    │   CENNÍK    │   AKCIE    │   DARČEKOVÉ POUKÁŽKY    │   ONLINE REZERVÁCIE    │   FOTOGALÉRIA     │   KONTAKT

Klasická

Reflexná terapia

Reflexná masáž chrbta
a krčnej chrbtice

Bankovanie

Breussova

Medová

Aromaterapia a aromatouch masáž

Kraniosakrálna terapia

Liečivá Raindrop technika

Thajská

Lávové kamene

Lymfodrenáž

Čínska tuina masáž

Reiki

Masáž pre tehotné

< späť

BALANCE - táto výnimočná zmes (smrek, ružové drevo, kadidlo, vratič) svojou teplou, drevitou arómou vytvára pocit pohody a pokoja prostredníctvom upokojujúcich účinkov na centrálny nervový systém.

LEVANDUĽA - komplexná rastlina a zabezpečuje široké spektrum činností v tele. Má široký liečebný potenciál: je vynikajúca pri ošetrovaní rán, popáleninách, má schopnosť utišovať, uvoľňovať, má široký dopad na myseľ, telo i ducha. Pôsobí mimoriadne relaxačne.

MELALEUCA (čajovník) - sa používa na zmiernenie infekcií, má čistiace vlastnosti, podporuje imunitný systém.

ON GUARD - je to patentovaná zmes (divoký pomaranč, klinček, škorica, eukalyptus, rozmarín), ktorá má čistiace vlastnosti, podporuje imunitnú reakciu tela na invazívne patogény, bojuje s nechcenými baktériami, vírusmi a plesňami.

AROMATOUCH -  zmes (cyprus, majorán, bazalka, grapefruit) je účinná pre všetkých ľudí trpiacimi chronickými a akútnymi ťažkosťami. Zmierňuje podráždenie tkaniva, zrýchľuje cirkuláciu, pomáha zmenšiť svalovú bolesť, napätie a kŕče. 

DEEP BLUE - obsahuje zmes esenciálnych olejov (gaultéria, gáfor, vratič, harmanček modrý, slamienka a osmantus), ktoré poskytujú chladivú úľavu pri boľavých kĺboch a iných ťažkostiach. Zápal je chronickou reakciou imunitného systému a poukazuje na ochorenie alebo zníženú imunitu. Chronický zápal pôsobí aj ako hlavný stresový faktor systémov tela. Deep Blue efektívne podporuje redukciu zápalových reakcií v tele.

DIVOKÝ POMARANČ - spolu s ďalšími citrusovými olejmi je priamym inhibítorom mnohých typov nechcených choroboplodných zárodkov a patogénov v tele.

MäTA - upokojuje tkanivá, zmierňuje citlivosť, má upokojujúci a uľavujúci účinok.

Odporúčanie: Pred a po aplikácii odporúčame piť dostatok tekutín (čistej vody, nie kávy, alkoholu), aby sa odpadové látky a toxíny ľahšie dostali z tela von.

Kedy je potrebná zvýšená opatrnosť pri aplikácii AromaTouch terapie:

• Masáž nie je vhodná pre tehotné a dojčiace ženy.

• Následne po masáži sa nevystavujte priamemu slnečnému žiareniu cca. 12 hodín.

Iná alternatíva - Aromaterapeutická masáž rúk 

• Vhodná ako rýchlejšia alternatíva pre veľmi zamestnaných.

• Ako doplnok klasickej masáže.

• Ako "ochutnávka" AromaTouch terapie, ktorú však v plnej miere nenahrádza.

• Robí sa vždy len jedným olejom, podľa výberu klienta.

Dĺžka trvania celkovej terapie: 50 – 60 minút
Cena: 35 eur
Dĺžka trvania aromaterap. masáže rúk: 15 minút
Cena: 7 eur